/
Gmina Pszczółki: zmiana rozkładów jazdy na liniach 862 i 863

Od 1 marca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy gminnych połączeń na trasach linii oznaczonych numerami 862 i 863. Pół roku funkcjonowania komunikacji gminnej za nami! To dobry i niezwykle cenny czas zdobytego doświadczenia i zaufania. Cieszymy się, że mieszkańcy chętnie korzystają z uruchomionych połączeń autobusowych, które realizowane są od poniedziałku do piątku. Wyniki przeprowadzonych analiz skłoniły nas do wprowadzenia niewielkich zmian w rozkładach jazdy.


Zwiększona zostanie liczba kursów na trasie okrężnej linii 863 tj. przez Żelisławki i Ulkowy, z której najchętniej korzystają mieszkańcy. Popołudniu autobusy odjadą z Pszczółek w tym kierunku w atrakcyjnym interwale czasowym z wysoką częstotliwością w godzinach: 14:05, 14:55 (861), 15:25, 15:55, 16:55 (861).


Trasa linii 862 obejmie swoim zasięgiem nowy przystanek na terenie Sołectwa Kleszczewko – przy ul. Wierzbowej, a do jej przebiegu dodany zostanie także nowy przystanek w Skowarczu oraz na terenie Sołectwa Ostrowite – przy Parku Brzozowym. Zmodyfikowany zostanie przebieg trasy wybranych kursów tej linii, zmienia się godziny odjazdów.


Połączenia autobusowe na tych dwóch liniach komunikacyjnych mają charakter połączeń użyteczności publicznej. Realizowane są dzięki pozyskanym przez Gminę Pszczółki środkom z Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych. Nie ulega zmianie atrakcyjna taryfa opłat za przejazd – 3,00 zł za bilet na jeden przejazd. Obsługę zapewnia pojazd niskopodłogowy, w którym bez problemu i konieczności składania można przewieźć wózek dziecięcy.


Zachęcamy do wyboru gminnej komunikacji realizując codzienne podróże.


Szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące na liniach 862 i 863 od 1 marca 2021 r.: