/
Korekta rozkładu jazdy na liniach 852 i 860 od soboty 26 czerwca

Korekta rozkładu jazdy na liniach 852 i 860 tj. na połączeniach do Kościerzyny i Szymbarku od soboty 26 czerwca 2021 r. – sprawdź szczegóły

linia 860 – stała zmiana rozkładu jazdy Gdańsk – Kościerzyna (Gołuń) (kliknij tu)

Na czas letnich wakacji, tak jak w minionych latach realizowane będą dwie pary kursów do Wdzydz Kiszewskich oraz do Gołunia – we wszystkie dni tygodnia (codziennie). Z Gdańska autobusy odjadą w tym kierunku o godzinie 8:20 i 16:20 (z Kościerzyny te same kursy o 10:05 i 18:05); powroty z Gołunia przez Wdzydze i Kościerzynę do Gdańska zaplanowane zostały o 11:05 i 19:05. W wakacje nie będą realizowane kursy na skróconej trasie do i z Nowej Karczmy oraz przez Grabowo Kościerskie. Połączenia realizowane w tej relacji tj. przez Grabowo Kościerskie pojadą tylko w ciągu roku szkolnego. Ponadto, wprowadzona została korekta w czasach przejazdu na całej trasie, od poniedziałku do piątku – co szczególnie w godzinach popołudniowego tzw. szczytu przewozowego na kursach realizowanych z Gdańska do Kościerzyny powinno wpłynąć na poprawę punktualności. Wszystkie kursy zarówno jadące do Gdańska, jak i do Kościerzyny skierowane zostały przez ulicę Dworcową w Kościerzynie z obsługą przystanku przy dworcu kolejowym PKP tj. na terenie wybudowanego węzła integracyjno-przesiadkowego. W związku z tym zmienią się godziny odjazdów z przystanku początkowego w Kościerzynie przy Galerii Wybickiego, skąd odjazdy przyspieszone zostały w czasie o 5-10 minut, tak aby na pozostałej trasie zachować dotychczasowe godziny na dojazd do Gdańska. Nieznacznie zmienią się godziny odjazdów autobusów na wybranych kursach, szczególnie w soboty, dlatego prosimy zapoznać się z rozkładem jazdy przed planowaniem podróży.

linia 852 – stała zmiana rozkładu jazdy Gdańsk – Szymbark (kliknij tu)

W okresie letnich wakacji i poza nimi odjazd z Gdańska – kierunek Szymbark przez Majdany i Nową Wieś Przywidzką realizowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:15, co dodatkowo ma odciążyć zapełnienie autobusu linii 860 jadącego do Kościerzyny odjeżdżającego z Gdańska o godzinie 15:20 (i zminimalizuje jego zatłoczenie na wspólnym odcinku Gdańsk – Kolbudy – Jodłowno). Od września zmianie w stałym rozkładzie jazdy ulegną godziny odjazdów kursów oznaczonych jako wykonywane wyłącznie w dni nauki szkolnej. Ostatni odjazd z Gdańska zaplanowany został w te dni o godz. 16:15. Wcześniej niż dotychczas, bo przed godz. 8 dojedzie do Gdańska drugi poranny autobus na tej trasie.