/
Ruszają autobusy komunikacji gminnej w Przywidzu – oby z prądem!

Ruszają autobusy komunikacji gminnej w Przywidzu – oby z prądem!

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych gmina Przywidz od marca staje się organizatorem publicznego transportu zbiorowego. Ruszają autobusy w regularnym rozkładzie jazdy – pojadą we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku, oprócz świąt). Uruchomionych zostaje 5 nowych linii komunikacyjnych , które zapewnią dojazd ze wszystkich sołectw do siedziby gminy (przejazdy umożliwią załatwienie spraw o charakterze użyteczności publicznej lub możliwa będzie tutaj przesiadka na autobusy jadące dalej do Gdańska). Dotychczasowe przewozy szkolne zostaną zastąpione numerowanymi połączeniami (linie komunikacyjne o numerach od 865 do 869) – autobusy zapewnią bowiem także dojazd dzieciom uczęszczającym do szkół w Przywidzu, Trzepowie i Jodłownie. Wybór PKS Gdańsk na operatora gminnej komunikacji pozwala podróżnym korzystać z gminnej komunikacji w ramach jednego biletu miesięcznego także do i z Gdańska.

Ustalono atrakcyjną cenę biletu na jeden przejazd (pełnopłatny, jednorazowy) na uruchomionych liniach komunikacji gminnej oznaczonych numerami 865, 866, 867, 868, 869 w wysokości 2,50 zł niezależnie od trasy przejazdu na całej ich długości. Wszystkie uruchamiane przez PKS Gdańsk połączenie znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i wyszukiwarce połączeń także z możliwością zakupu biletów on-line.

Sprawdź szczegółowy rozkład jazdy nowych połączeń autobusowych komunikacji gminy Przywidz:
865 Przywidz – Pomlewo – Jodłowno – Marszewska Góra – Nowa Wieś Przywidzka – Przywidz (PDF)
866 Przywidz – Stara Huta – Nowa Wieś Przywidzka – Michalin – Przywidz (PDF)
867 Przywidz – Częstocin – Czarna Huta – Przywidz (PDF)
868 Przywidz – Trzepowo – Kierzkowo (- Mierzeszyn) – Gromadzin – Trzepowo – Przywidz (PDF)
869 Przywidz – Trzepowo – Kierzkowo – Sucha Huta – Olszanka – Mierzeszyn (PDF)

Sprawdź także istniejące połączenia do i z Gdańska:
859 Gdańsk – Pruszcz Gdański – Mierzeszyn – Trzepowo (PDF)
860 Gdańsk – Kolbudy – Przywidz – Kościerzyna (PDF)
Rozkład jazdy autobusów linii 859 860 od 1 marca nie ulega żadnej zmianie.

Zobacz mapę połączeń – kliknij tutaj! (PDF)

Dzięki podpisanym porozumieniom międzygminnym zawiązanym przez gminy – Przywidz i Trąbki Wielkie – zwiększona zostaje także obsługa komunikacyjna sołectwa Kierzkowo i Miłowo na trasie w kierunku do i z Mierzeszyna, gdzie zaplanowane zostały przesiadki do i z autobusów linii 859, które kursują do i z Gdańska przez Pruszcz Gdański. To efekt realizacji postulatów mieszkańców możliwy do realizacji wyłącznie przy pozyskaniu zewnętrznego finansowania i środkom z rządowego programu przyznanym przez Wojewodę Pomorskiego.

Pierwszy zeroemisyjny autobus na regularnej linii komunikacyjnej w gminie wiejskiej w Polsce!

Gmina Przywidz stawia na ekologię i nowoczesne technologie. Udział gminy w projekcie SERENE to szereg działań instalacyjnych w odnawialne źródła energii, a także wysoki udział wykorzystania energii elektrycznej. Ciekawostką więc niech będzie skierowanie do obsługi regularnych połączeń o charakterze użyteczności publicznej w gminie Przywidz pojazdu zeroemisyjnego.

Fabrycznie nowy, zasilany energią elektryczną autobusik MAN eTGE, jaki spółka PKS Gdańsk zakupiła specjalnie do obsługi gminnej komunikacji pomieści na pokład do 19 pasażerów łącznie na miejscach siedzących oraz stojących. Będzie obsługiwał m. innymi linię komunikacyjną z Przywidza przez Kierzkowo i Miłowo do Mierzeszyna.