/
Nowy rozkład jazdy i trasa autobusów linii 871 – od 2 stycznia 2024 r. pojedziemy do Nowego Dworu Gdańskiego

Autobusy linii 871 od 2 stycznia 2024 r. pojadą w wydłużonej relacji. Od pętli „Cedry Wielkie, Urząd Gminy” dalej przez Ostaszewo do Nowego Dworu Gdańskiego. Godziny dojazdów do Gdańska dla dotychczasowych pasażerów korzystających z obszaru gminy Cedry Wielkie na dotychczasowej trasie co do zasady nie zmieniają się. Zmienia się przebieg trasy – autobusy w kierunku do Gdańska, jak i do Nowego Dworu Gdańskiego zawsze pojadą tą samą trasą (nie będzie wariantowych kursów okrężnych). Teraz także mieszkańcy sołectwa (miejscowości) Trutnowy będą mogli teraz korzystać z linii 871 w dojazdach do i z Gdańska. Nowy odcinek trasy to obsługa przede wszystkim miejscowości Nowy Dwór Gdański, Orłowo, Ostaszewo, Dworek i Kiezmark, których do tej pory linia 871 nie obejmowała swoim zasięgiem.

Tych przystanków autobusy linii 871 od stycznia nie będą obsługiwały: „Wocławy, Kazimierza Wielkiego”, „Wocławy, Władysława Jagiełły”, „Wocławy, Gdańska”, „Bystra”. Dojazd do miejscowości Wocławy oraz Bystra zapewniają w dalszym ciągu autobusy linii 870, które przez cały tydzień (siedem dni w tygodniu) kursują na trasie z Gdańska do Krynicy Morskiej i z powrotem (przez cały rok).

Sprzedaż biletów miesięcznych jest już możliwa w naszych punktach sprzedaży oraz on-line i wyszukiwarce połączeń e-podróżnik.pl

Zobacz rozkład jazdy linii 871 obowiązujący od 2 stycznia 2024 r. (PDF) – kliknij tutaj.
Zobacz nowy przebieg trasy autobusów linii 871 na mapie (PDF) – kliknij tutaj.